MRiRW: wnioski o zwrot podatku akcyzowego za paliwo rolnicze - od 3 sierpnia

2020-08-01 14:36 aktualizacja: 2020-08-01, 16:03
Tankownie ciągnika rolniczego. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Tankownie ciągnika rolniczego. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Od 3 do 31 sierpnia producenci rolni będą mogli składać u wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów wnioski o zwrot podatku akcyzowego, zawartego w cenie oleju napędowego, wykorzystanego do produkcji rolnej - poinformował resort rolnictwa.

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało, że do wniosku należy dołączyć faktury VAT lub ich kopie, dokumentujące zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2020 r.

Resort podał, że w przypadku ubiegania się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła, do wniosku należy także dołączyć wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dokument zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego w 2019 roku.

"Producent rolny może ubiegać się o zwrot podatku akcyzowego w odniesieniu do bydła jednorazowo w danym roku, w pierwszym lub drugim terminie" - czytamy w komunikacie.

"Zwrot podatku będzie wypłacany w terminie 1 - 30 października 2020 r. gotówką w kasie urzędu gminy lub miasta, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku" - podano.

Ministerstwo poinformowało, że w 2020 r. zwrot podatku akcyzowego ustalony został w wysokości 1 zł do litra zakupionego oleju napędowego. (PAP)

 

TEMATY: