Minister kultury włączył się do akcji mającej uhonorować i wesprzeć powstańców

2020-08-01 21:40 aktualizacja: 2020-08-01, 21:43
Wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Wicepremier, minister kultury Piotr Gliński włączył się do akcji BohaterON #pseudonimchallenge, która ma uhonorować i wesprzeć powstańców warszawskich. Minister wybrał pseudonim "Narocz". To największe polskie przedwojenne jezioro, nad którym mój tata spędzał wakacje na obozach harcerskich – wyjaśnił.

"Pseudonim Challenge" to organizowana w social mediach od 1 sierpnia do 2 października akcja w ramach kampanii BohaterON – włącz historię! mająca na celu zachęcenie wszystkich do wysyłania odpłatnej kartki online i zarazem wsparcia organizacji działań pomocowych na rzecz powstańców warszawskich.

Aby wziąć w niej udział, należy wymyślić swój pseudonim (organizatorzy przypominają w ten sposób używanie pseudonimów przez powstańców w czasie powstania) – zapisać go na kartce, zamieścić własną fotografię z pseudonimem w social mediach, nominując jednocześnie kolejne 3 osoby, używając #pseudonimchallenge #kartkadlapowstańca #BohaterON.

W sobotę do akcji przyłączył się wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. "Włączyłem się do akcji BohaterON #pseudonimchallenge, która ma uhonorować i wesprzeć Bohaterów Powstania Warszawskiego. Ja umieszczam zdjęcie z pseudonimem +Narocz+. Narocz to największe polskie przedwojenne jezioro, nad którym mój Tata spędzał wakacje na obozach harcerskich" – poinformował na Facebooku minister kultury.

Gliński nominował także trzy kolejne osoby do wzięcia udziału w akcji: Roberta Lewandowskiego, Antoniego Macierewicza i Agnieszkę Chylińską.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku w ramach ustanowionej w 2019 r. Nagrody BohaterONy im. Powstańców Warszawskich. (PAP)

Autor: Katarzyna Krzykowska