Mistrzostwa Europy w kitesurfingu – Polki utrzymały prowadzenie w Pucku

2020-08-21 20:14 aktualizacja: 2020-08-21, 20:25
Polki nadal znajdują się na czele rozgrywanych w Pucku mistrzostw Europy w kitesurfingu. Po trzecim dniu prowadzenie utrzymała Julia Damasiewicz, a druga jest Magdalena Woyciechowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Wśród mężczyzn lideruje Francuz Axel Mazella.

Mistrzostwa Europy w kitesurfingu, który będzie żeglarską konkurencją podczas igrzysk w 2024 roku, po raz pierwszy rozgrywane są w Polsce. W Paryżu zaplanowano jednak rywalizację mieszanych sztafet. Na starcie tej imprezy stanęło w Pucku 92 zawodników – 26 kobiet z dziewięciu krajów oraz 66 mężczyzn z 19 państw.

W piątek Polki utrzymały dwie czołowe pozycje. Od początku regat wyraźnie prowadzi Damasiewicz, która wygrała pięć z 12 wyścigów, a ponadto pięć razy była druga. Tuż za nią plasuje się Woyciechowska, a czołową trójkę zamyka Brytyjka Ellie Aldridge. Kolejna z Polek - Nina Arcisz (SKŻ Ergo Hestia) – jest ósma.

Wśród mężczyzn prowadzi Francuz Mazella, który w piątek pokazał wielką klasę i wygrał wszystkie pięć wyścigów. Drugi jest jego rodak Maxime Nocher, a na trzecie miejsce awansował Słoweniec Toni Vodisek.

Najlepszy z biało-czerwonych Maksymilian Żakowski (MKR Tramp Mielno) zajmuje 17. lokatę.

Regaty, którą mają jednocześnie rangę mistrzostw Polski, zakończą się w niedzielę. (PAP)