Morawiecki: wolna, demokratyczna Białoruś to niezbędny element dobrobytu i bezpieczeństwa całej Europy

2020-09-18 18:47 aktualizacja: 2020-09-18, 21:39
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Tomasz Gzell
Wolna, demokratyczna Białoruś to niezbędny element dobrobytu i bezpieczeństwa całej Europy - napisał w piątek premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział też, że wkrótce przedstawi wspólny - Polski i Litwy, ale też konsultowany z państwami Grupy Wyszehradzkiej - plan działań dla Białorusi.

"Wolna, demokratyczna Białoruś to niezbędny element dobrobytu i bezpieczeństwa całej Europy" - napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

"Europa musi zdawać sobie sprawę, jak ważna jest wolna i demokratyczna Białoruś dla dobrobytu i bezpieczeństwa całego kontynentu. Zarówno Polska, jak i Litwa doskonale to wiedzą - dlatego z Warszawy i Wilna płyną nie tylko słowa otuchy, ale prowadzimy realne działania. W najbliższym czasie przedstawię nasz wspólny plan dla Białorusi, który konsultowałem również z państwami V4, na forum Rady Europejskiej" - brzmi pełny wpis premiera.

Wypowiedź premiera ma związek z kryzysem i protestami społecznymi trwającymi na Białorusi od czasu ostatnich wyborów w tym kraju. (PAP)

Autor: Krzysztof Kowalczyk