Premier: po godzinie 13 będę miał świetne informacje dla przedsiębiorców

2020-09-28 12:20 aktualizacja: 2020-09-28, 12:23
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Po godzinie 13 będę miał świetne informacje dla przedsiębiorców - poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Nowa umowa koalicyjna to dla nas impuls do jeszcze szybszej realizacji naszego programu i spełniania obietnic - podkreślił szef rządu.

"Po godzinie 13.00 będę miał świetne informacje dla przedsiębiorców. Konferencja, na której je ogłosimy, to sygnał do ofensywy programowej" - napisał Morawiecki na Facebooku.

Podkreślił także, że nowa umowa koalicyjna to impuls do jeszcze szybszej realizacji programu i spełniania obietnic złożonych w kampanii wyborczej z 2019 roku. "Spełniamy je punkt po punkcie. Dla Polski i dla Polaków" - zaznaczył szef rządu.

Na godz. 13.30 Centrum Informacyjne Rządu zapowiedziało konferencję prasową premiera.

Tego dnia - jak poinformowało PAP źródło zbliżone do rządu - Rada Ministrów przyjęła projekt budżetu na 2021 r.; zaplanowano dochody w wysokości 404,4 mld zł i 486,7 mld zł wydatków, co oznacza, że deficyt może sięgnąć 82,3 mld zł.

Jak zapowiadał wcześniej minister finansów Tadeusz Kościński, projekt budżetu na rok 2021 jest kolejnym etapem planu powrotu na ścieżkę wzrostu po światowym lockdownie wywołanym pandemią COVID-19. Zapewniał też, że w budżecie na 2021 znajdą się środki zarówno na działania proinwestycyjne, tak konieczne do dalszego pobudzenia gospodarki, jak i na kontynuację programów społecznych, które również łagodzą negatywne skutki pandemii.

W sobotę liderzy Zjednoczonej Prawicy - prezes PiS Jarosław Kaczyński, szef Porozumienia Jarosław Gowin oraz szef Solidarnej Polski - podpisali nową umowę koalicyjną. Według nieoficjalnych informacji PAP w toku negocjacji wewnątrz Zjednoczonej Prawicy uzgodniono, że liczba ministerstw ma zostać zmniejszona z obecnych 20 do 14, a część resortów ma być połączona. Przedstawiciele Porozumienia i Solidarnej Polski mają dostać po jednej tece ministerialnej. Obecnie każda z tych partii kieruje dwoma resortami.(PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka