Kobosko: Polska 2050 prowadzi rozmowy z parlamentarzystami klubów opozycyjnych

2020-10-07 07:28 aktualizacja: 2020-10-07, 09:36
Wiceprezes ruchu Polska 2050 Michał Kobosko. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Wiceprezes ruchu Polska 2050 Michał Kobosko. Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Wszyscy parlamentarzyści, z którymi ruch Polska 2050 prowadzi obecnie rozmowy w sprawie ewentualnego transferu są członkami opozycyjnych klubów - powiedział PAP wiceprezes ruchu Michał Kobosko. Potwierdził, że rozmowy prowadzone są z ok. dziesięcioma parlamentarzystami.

Lider ruchu Polska 2050, były kandydat na prezydenta Szymon Hołownia ogłosił we wrześniu, że do jego ruchu dołącza ówczesna posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek; wyraził nadzieję, że w Sejmie powstanie koło lub klub Polski 2050; przyznał też, że z różnymi parlamentarzystami toczą się rozmowy na temat kolejnych transferów.

Kobosko w rozmowie z PAP zaznaczył, że wszyscy z parlamentarzystów, z którymi obecnie prowadzone są rozmowy, to członkowie klubów opozycyjnych. "Prowadzimy rozmowy z około dziesięcioma parlamentarzystami, którzy - na różnym etapie rozmów - rozważają przystąpienie do naszego koła" - przyznał.

Zastrzegł, że na obecnym etapie treść rozmów nie może być upubliczniana.

Pytany, czy ruch Polska 2050 rozmawia również z senatorem niezrzeszonym Wadimem Tyszkiewiczem, który w kampanii wyborczej otwarcie wspierał Hołownię, Kobosko zaprzeczył. "Senator Tyszkiewicz jest senatorem niezrzeszonym. Z tego co rozumiemy, to tak postrzega swoją rolę. Nie prowadzimy rozmów z senatorem Tyszkiewiczem" - oświadczył. (PAP)

autor: Monika Zdziera