Marsz Niepodległości: "Wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby zgromadzenie się odbyło"

2020-10-29 07:22 aktualizacja: 2020-10-29, 11:08
Uczestnicy Marszu Niepodległości. Fot. PAP/Mateusz Marek
Uczestnicy Marszu Niepodległości. Fot. PAP/Mateusz Marek
Wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby Marsz Niepodległości się odbył - powiedział PAP prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. "Jeśli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówi, że obecne demonstracje są spontaniczne, to my też będziemy mieli spontaniczne zgromadzenie" - dodał.

W środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział w internetowej rozmowie Radia Zet, że Marsz Niepodległości jako "planowana demonstracja" nie może się odbywać w związku z przepisami dot. epidemii. "Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy" - stwierdził.

"Jasno mówię, że nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń, natomiast jeśli chodzi o to, co dzieje się spontanicznie (trwające uliczne protesty - PAP), na to wpływu nie mamy" - podkreślił Trzaskowski. Dodał, że Marsz Niepodległości na pewno nie może odbyć się "w sposób zaplanowany".

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz pytany przez PAP o wypowiedź prezydenta Warszawy, powiedział: "Marsz Niepodległości się odbędzie 11 listopada, o godz. 14, na Rondzie Dmowskiego w Warszawie. Idziemy jak co roku, będziemy manifestowali przywiązanie do niepodległego państwa polskiego".

"W tej chwili nie mamy żadnych informacji, że nasze cykliczne zgromadzenie jest nieważne, a jeśli Trzaskowski mówi, że obecne demonstracje są spontaniczne, to my też będziemy mieli spontaniczne zgromadzenie" - zapowiedział Bąkiewicz.

"Wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby zgromadzenie się odbyło" - zadeklarował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. (PAP)

autor: Krzysztof Kowalczyk