Gowin chce, aby RDS wypracowała wspólne stanowisko dotyczące uniknięcia lockdownu

2020-10-29 17:57 aktualizacja: 2020-10-29, 21:18
Prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Prezes Porozumienia Jarosław Gowin. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii chce, by przedsiębiorcy oraz związki zawodowe działające w Radzie Dialogu Społecznego wypracowały wspólne stanowisko ws. uniknięcia zamrożenia gospodarki - poinformowało w czwartek MRPiT.

"Robimy wszystko, aby uniknąć całkowitego lockdownu polskiej gospodarki. Chciałbym, abyśmy razem ze stroną społeczną, reprezentowaną przez związki zawodowe i organizacje pracodawców, wypracowali rekomendacje i wspólne stanowisko w tej sprawie, które będzie można następnie przedstawić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu" - powiedział Gowin, cytowany w komunikacie ministerstwa.

Resort dodał, że kwestia uniknięcia lockdownu była tematem czwartkowego posiedzenia Rady. Od ubiegłego tygodnia Radzie przewodniczy strona rządowa, na czele z Jarosławem Gowinem.

Jak dodano, innym tematem była analiza aktualnej sytuacji gospodarczej oraz omówienie strategii walki z pandemią Covid-19 na kolejne tygodnie.

Resort poinformował ponadto, że uczestnicząca w posiedzeniu Rady wiceminister Olga Semeniuk zapowiedziała, że przygotowywana jest obecnie tzw. tarcza prawna - katalog zamrożenia lub odroczenia niektórych regulacji prawnych - która ma pozwolić przedsiębiorcom toczyć skuteczną walkę ze skutkami pandemii. (PAP)

autor: Michał Boroń