Maląg zaapelowała do seniorów, by porozmawiali z wnukami uczestniczącymi w protestach

2020-10-29 20:37 aktualizacja: 2020-10-29, 20:41
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Młodzi ludzie, którzy są na polskich ulicach, narażają zdrowie i życie swoich bliskich - powiedziała w czwartek minister rodziny Marlena Maląg. Zaapelowała do seniorów, by w rozmowie z młodym pokoleniem zwrócili uwagę, że dziś najważniejsze są bezpieczeństwo i troska o zdrowie i życie drugiego człowieka.

Od zeszłego czwartku trwają protesty po tym, jak Trybunał Konstytucyjny orzekł niezgodność z konstytucją jednej z trzech przesłanek dopuszczających wykonanie w Polsce aborcji: w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu.

W TVP Info Maląg zauważyła, że eskalacja niezadowolenia może przerodzić się w niebezpieczeństwo dla seniorów. "Młodzi ludzie, którzy są na polskich ulicach, wracając do domów, narażają zdrowie i życie swoich bliskich. Dlatego chciałabym zaapelować do naszych seniorów, by w rozmowie z młodym pokoleniem zwrócili uwagę, że dziś bezpieczeństwo jest ponad wszystko, troska o zdrowie i życie drugiego człowieka. Za to jesteśmy wspólnie odpowiedzialni" - zaznaczyła minister.

Na piątek zapowiedziano ogólnopolski protest w Warszawie.(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec