Wojsko Polskie pomaga budować 7 szpitali tymczasowych

2020-11-14 14:56 aktualizacja: 2020-11-15, 07:55
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Fot. PAP/Aleksander Koźmiński
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Fot. PAP/Aleksander Koźmiński
Wojsko Polskie pomaga budować 7 szpitali tymczasowych oraz wspiera pracowników w 149 stacjach sanitarno–epidemiologicznych. Łącznie żołnierze pracują w ponad 600 szpitalach na terenie całego kraju - poinformował w sobotę minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

"Wojsko Polskie pomaga budować 7 szpitali tymczasowych oraz wspiera pracowników w 149 stacjach sanitarno – epidemiologicznych. Łącznie żołnierze pracują w ponad 600 szpitalach na terenie całego kraju" - napisał na Twitterze Błaszczak.

Wojsko Polskie wspiera działanie szpitali tymczasowych

W środę szef MON informował, że w polskich szpitalach pomaga 6 tys. żołnierzy, a łącznie 20 tys. jest gotowych do pomocy.

W każdym województwie ma działać co najmniej jeden szpital tymczasowy pod auspicjami wojewodów. Kolejne 17 obiektów budują, zgodnie z decyzją administracyjną premiera, spółki Skarbu Państwa.

Wojsko Polskie będzie uczestniczyć w przygotowaniu drugiej placówki tymczasowej w stolicy

Szpital na Stadionie Narodowym w Warszawie na razie dysponuje 200 łóżkami. W niedzielę zostanie oddanych do użytkowania kolejne 200. Docelowo ma być 1200 łóżek. Druga placówka w stolicy powstanie w hangarze I Bazy Lotnictwa Transportowego na Okęciu.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska