Samochód wjechał w ludzi w Trewirze. Zginęły cztery osoby

2020-12-01 20:24 aktualizacja: 2020-12-02, 06:32
Cztery osoby zginęły w Trewirze, gdzie we wtorek wczesnym popołudniem na miejskim deptaku kierowca wjechał w przechodniów. Wśród ofiar są dziewięciomiesięczne dziecko i 72-letnia kobieta. Sprawca może być chory psychicznie - poinformowano podczas konferencji prasowej.

Cztery kolejne osoby są ciężko ranne.

Burmistrz miasta Wolfram Leibe mówił o "najczarniejszym dniu w Trewirze po drugiej wojnie światowej".

Minister spraw wewnętrznych Nadrenii-Palatynatu Roger Lewentz powiedział na konferencji prasowej we wtorek wieczorem, że sprawca specjalnie jechał zygzakiem, aby "szukać ludzi i ranić ich".

Kierowcą był 51-letni Niemiec, który został aresztowany zaledwie cztery minuty po popełnieniu przestępstwa. Świadkowie relacjonowali, że samochód wjechał w ludzi z dużą prędkością, wyrzucając ich w powietrze.

Mężczyzna przebywa teraz w areszcie, nie był karany, a ostatnio nie miał stałego adresu - powiedział prokurator Peter Fritzen. Kiedy sprawca został aresztowany, miał we krwi 1,4 promila alkoholu. Został oskarżony o morderstwo.

"Istnieją oznaki choroby psychicznej" - powiedział prokurator. Lekarz zbadał mężczyznę i prawdopodobnie zleci przygotowanie raportu psychiatrycznego. Nic nie wskazuje na motyw "w jakiś sposób terrorystyczny", polityczny czy religijny.

"Wiadomość z Trewiru bardzo mnie zasmuca" - przekazała kanclerz Angela Merkel w oświadczeniu, które jej rzecznik Steffen Seibert opublikował na Twitterze we wtorek wieczorem. "Moje kondolencje kieruję do krewnych ludzi, którzy zostali tak nagle i gwałtownie wyrwani z życia" - dodała. (PAP)