W Gdańsku odnaleziono ciało zaginionej 24-latki

2020-12-31 18:14 aktualizacja: 2020-12-31, 18:14
Radiowóz policji. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Radiowóz policji. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
W czwartek wczesnym popołudniem odnaleziono ciało zaginionej Marty z Gdańska. 24-latki przez dwie doby poszukiwali m.in. policyjni kontrterroryści, nurkowie, ratownicy WOPR. W akcji wykorzystywane były quady, łodzie motorowe, podwodny dron, sonar.

Zakończono poszukiwania 24-letniej Marty, która w nocy z poniedziałku na wtorek wyszła z psem na spacer i zaginęła. Kobieta po raz ostatni była widziana w rejonie falochronu zachodniego przy plaży w Gdańsku Nowym Porcie. W czwartek płetwonurkowie odnaleźli jej ciało.

"Tuż po godz. 13.00 z kanału portowego zostało wyłowione ciało kobiety. Na miejscu pod nadzorem prokuratora oraz z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny, policyjny technik sporządził dokumentację fotograficzną. Policjanci cały czas pracują nad sprawą i szczegółowo sprawdzają okoliczności zdarzenia" - powiedział PAP asp. szt. Mariusz Chrzanowski z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Jak dodał, w poszukiwania zaangażowani byli m.in nurkowie, ratownicy z sopockiego WOPR, policyjni kontrterroryści. W akcji wykorzystany był dron podwodny, łódź podwodna, sonar, quady. Poszukiwania 24-latki prowadziła też jej rodzina oraz znajomi. (PAP)

Autorka: Anna Machińska