W CSK MSWiA szczepienia również w Nowy Rok

2021-01-01 13:43 aktualizacja: 2021-01-01, 16:22
Pracownicy Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie czekają na szczepienie. Fot. PAP/Leszek Szymański
Pracownicy Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA przy ul. Wołoskiej w Warszawie czekają na szczepienie. Fot. PAP/Leszek Szymański
W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA szczepienia przeciwko COVID-19 odbywają się również w Nowy Rok. W najbliższych dniach wciąż szczepieni będą pracownicy i współpracownicy placówki. Od ubiegłej niedzieli zgłaszają się nowi chętni - podkreśliła rzeczniczka szpitala Iwona Sołtys.

Szczepienia przeciw COVID-19 preparatem wyprodukowanym przez konsorcjum Pfizer-BioNTech ruszyły w ubiegłą niedzielę 28 grudnia. Pierwszą zaszczepioną w Polsce osobą była naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie.

Szczepienia w CSK MSWiA odbywają się również w Nowy Rok. Na razie szczepieni są pracownicy i współpracownicy placówki. Rzeczniczka szpitala Iwona Sołtys podkreśliła w rozmowie z PAP, że etap ten prawdopodobnie potrwa do 4 stycznia. "Szczepienia naszych pracowników będą dalej 2, 3 oraz 4 stycznia" - mówiła. Jak dodała, średnia liczba wydawanych codziennie dawek szczepionki wynosi ok. 600.

MSWiA kontynuuje szczepienia grupy "zero"

"Pracowników i współpracowników mamy dość sporo, a pozytywnym przesłaniem jest to, że ci, którzy w pierwszej fazie nie zapisali się na szczepienia, po tym niedzielnym wydarzeniu w zeszłym tygodniu zdecydowali jednak się zgłosić. Jest wzrost zainteresowania" - podkreśliła rzeczniczka.

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień w pierwszej kolejności szczepieni są pracownicy sektora ochrony zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.

Po pracownikach sektora ochrony zdrowia szczepionkę otrzymają m.in. seniorzy, służby mundurowe, nauczyciele. Według zapowiedzi przedstawicieli rządu zapisy na szczepienie dla osób spoza priorytetowych grup ruszą 15 stycznia.(PAP)

autorka: Sonia Otfinowska