Mistrzostwa Europy w biathlonie: złoto Hojnisz-Staręgi na 15 km

2021-01-27 11:49 aktualizacja: 2021-01-27, 14:13
Monika Hojnisz-Starega Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
Monika Hojnisz-Starega Fot. PAP/EPA/MARTIN DIVISEK
Biathlonistka Monika Hojnisz-Staręga zdobyła w Dusznikach-Zdroju złoty medal mistrzostw Europy w biegu indywidualnym na 15 km. Drugie miejsce zajęła Ukrainka Anastazja Merkuszyna, a trzecie - Rosjanka Łarysa Kuklina.

Mistrzynią Starego Kontynentu 29-letnia chorzowianka została już po raz drugi w karierze - poprzednio dokonała tego w 2013 roku w Bansku, gdzie triumfowała w biegu na dochodzenie. Kilka dni wcześniej wywalczyła brąz mistrzostw świata w Novym Mescie w biegu ze startu wspólnego.

W środę Polka miała jeden niecelny strzał, ale i tak wyprzedziła o 2,9 s bezbłędną Merkuszynę. Kuklina także pomyliła się raz i straciła do Hojnisz-Staręgi 15,5 s.

Impreza w Dusznikach-Zdroju to ostatni międzynarodowy sprawdzian przed mistrzostwami świata, które odbędą się 10-21 lutego w słoweńskiej Pokljuce. W ME tradycyjnie nie startuje światowa czołówka.

Na godzinę 14.15 zaplanowana jest rywalizacja mężczyzn na dystansie 20 km. Czwartek będzie dniem przerwy, a mistrzostwa zakończą się w niedzielę. W pozostałych konkurencjach Hojnisz-Staręga już nie wystąpi, ponieważ skupi się na przygotowaniach do MŚ.(PAP)