"Nasz Dziennik": nauki o rodzinie dyscypliną naukową

2021-02-05 07:49 aktualizacja: 2021-02-05, 08:38
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Fot. PAP/Marcin Bielecki
Edukacja i kultura potrzebują studiów o rodzinie jako dyscypliny naukowej; to inwestycja w Polskę - czytamy w piątkowym wydaniu "Naszego Dziennika".

Jak przypomina "ND", minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że nauki o rodzinie ponownie staną się dyscypliną naukową. Posłuży to - czytamy - wzmocnieniu badań nad rodziną i ułatwi poznanie pełnej prawdy o niej.

"Jest to potrzebne do zrozumienia fundamentalnego znaczenia, jakie rodzina ma w społeczeństwie" - podkreśla minister w rozmowie z "Naszym Dziennikiem". Zaznacza, że "rodzina przez wszystkie wpisane w nią funkcje - od prokreacyjnej przez wychowawczą, opiekuńczą i ekonomiczną - ma ogromne znaczenie dla całego życia społecznego, gospodarczego, religijnego i politycznego w państwie".

"Dziś postulat rozbudowania badań nad rodziną wydaje się potrzebny jak nigdy wcześniej. Obecnie stawia się rodzinę w fałszywym świetle, mamy wiele obarczonych błędem wizji rodziny podsycanych niebezpiecznymi ideologiami, co przekłada się negatywnie na życie społeczne. Potrzebujemy wykształconych kadr, które umocnią zdrowe i prawdziwe zrozumienie rodziny, dając jednocześnie odpowiedź ideologicznym atakom. Inwestycja w rodzinę jest inwestycją w człowieka i w Polskę" - zwraca uwagę Czarnek, cytowany przez "ND".(PAP)

io/