Premier: w ramach Nowego Ładu zaprezentujemy atrakcyjną ofertę dla inwestorów

2021-02-10 10:07 aktualizacja: 2021-02-10, 13:34
Premier RP Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Radek Pietruszka
Premier RP Mateusz Morawiecki. Fot. PAP/Radek Pietruszka
W ramach Nowego Ładu chcemy zaprezentować atrakcyjną ofertę dla inwestorów po to, żeby polska gospodarka była jak najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości gospodarczej - podkreślił w środę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu napisał na Facebooku, że Nowy Ład to program, który "pozwoli wykorzystać nasze stabilne fundamenty finansowe w nowej rzeczywistości gospodarczej do wsparcia polskich przedsiębiorców".

Premier o założeniach programu Nowy Ład

W ramach Nowego Ładu - zapowiedział - zostanie zaprezentowana "atrakcyjna oferta dla inwestorów po to, żeby polska gospodarka była jak najlepiej przygotowana do nowej rzeczywistości gospodarczej".

 

Nowy Ład to program, który pozwoli wykorzystać nasze stabilne fundamenty finansowe w nowej rzeczywistości gospodarczej do wsparcia polskich przedsiębiorców. 🇵🇱📈💪

Posted by Mateusz Morawiecki on Wednesday, February 10, 2021

"Po pandemii ludzie będą inaczej podchodzić do kontaktów biznesowych, handlu i produkcji. Będziemy gotowi wykorzystać tę wielką szansę" - zadeklarował Morawiecki.

Kierownictwo PiS program Nowy Ład zaakceptowało w ubiegłym tygodniu. Zgodnie z zapowiedzią premiera, program zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie.(PAP)

autorka: Aleksandra Rebelińska

kgr/