Co dalej z ministrami z Porozumienia? W najbliższych dniach kierownictwo PiS i Rada Koalicyjna

2021-02-16 10:52 aktualizacja: 2021-02-16, 13:59
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (C). Fot. PAP/Tomasz Gzell
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (C). Fot. PAP/Tomasz Gzell
Kierownictwo PiS zbierze się pewnie w najbliższych dniach, a potem może zbierze się Rada Koalicyjna i wtedy zapadną decyzje - tak szef klubu PiS Ryszard Terlecki skomentował decyzję Porozumienia o cofnięciu rekomendacji dla trzech członków rządu.

Szef klubu PiS był pytany we wtorek przez dziennikarzy w Sejmie o sytuację w Porozumieniu. Podkreślił, że jest to wewnętrzna sprawa i wewnętrzny konflikt w partii koalicjanta, z którym jego ugrupowanie tworzy obóz Zjednoczonej Prawicy. "O tyle nas (to) dotyczy, że zwrócono się z cofnięciem rekomendacji dla ministrów" - powiedział Terlecki. Dopytywany, jakie decyzje zapadną w tej sprawie, odpowiedział, że "kierownictwo partii się zbierze pewnie w najbliższych dniach, a potem może Rada Koalicyjna i wtedy zapadną decyzje".

Porozumienie, współtworzące z PiS i Solidarną Polską Zjednoczoną Prawicę, wycofało swoje rekomendacje dla trzech członków rządu, wydalonych z partii: ministra-członka RM Michała Cieślaka, wiceministra aktywów państwowych Zbigniewa Gryglasa i wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Żalka.

Terlecki pytany o to, do kogo by zadzwonił, chcąc skontaktować się z szefem Porozumienia - do Jarosława Gowina, czy Adama Bielana, odparł: "Jakoś nie chce na razie". (PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski

mmi/