Minister Dworczyk zakażony koronawirusem. Premier mimo tego nie trafi na kwarantannę

2021-02-22 17:20 aktualizacja: 2021-02-23, 07:30
Szef KPRM Michał Dworczyk podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia w Warszawie. Fot. PAP/Mateusz Marek
Szef KPRM Michał Dworczyk podczas posiedzenia sejmowej Komisji Zdrowia w Warszawie. Fot. PAP/Mateusz Marek
W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będę pracował w trybie zdalnym - oświadczył w poniedziałek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk. Rzecznik rządu Piotr Müller przekazał PAP, że mimo zakażenia ministra, nie ma przesłanek do objęcia kwarantanną premiera Mateusza Morawieckiego.

O zakażeniu minister poinformował we wpisie na Twitterze. "W związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność COVID-19 w najbliższym czasie będę pracował w trybie zdalnym. Przestrzegajmy zasad sanitarnych i szczepimy się!" - napisał Dworczyk. 

Rzecznik rządu Piotr Müller w późniejszym komunikacie przesłanym PAP podkreślił, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów stosowane są wszystkie zasady związane z zapobieganiem zakażeń. Jak wskazał, realizowane są spotkania zdalne, stosowane są maseczki, dezynfekcja, odbywa się mierzenie temperatury oraz podejmowane są inne niezbędne działania.

"W związku ze stosowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa nie zaistniały przesłanki objęcia kwarantanną premiera" - poinformował Müller. (PAP)

Autorzy: Monika Zdziera, Mateusz Roszak

mmi/