Element koparki spadł na pracowników budowy metra. Jeden nie żyje

2021-03-05 17:05 aktualizacja: 2021-03-05, 21:51
Łyżka do koparki spadła na pracowników budowy drugiej linii metra w Warszawie, jednego z nich przygniotła. Nie udało się go uratować - poinformował w piątek PAP mł. bryg. Karol Kierzkowski z Państwowej Straży Pożarnej. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce pilnego wyjaśnienia przyczyn wypadku.

Jak zrelacjonował PAP Kierzkowski, do tragicznego zdarzenia doszło ok. godz. 15 w piątek przy ulicy Bazyliańskiej. "Podczas prac budowlanych urwała się łyżka z koparki, ciężki element metalowy, przygniotła jedną osobą, drugą raniła, ale lekko" - powiedział.

Na miejscu akcję ratunkową prowadziło pięć jednostek i dwudziestu strażaków. Strażacy wydobyli pracownika spod elementu koparki i udzielili mu pierwszej pomocy. Nie udało się go jednak uratować.

"Dotarła do mnie tragiczna wiadomość. Jeden z pracowników zaangażowanych w budowę metra zginął w wypadku. Udałem się na miejsce i poprosiłem Prezesa Metra Warszawskiego Jerzego Lejka o pilne wyjaśnienie przyczyn wypadku i pomoc rodzinie zmarłego. Łączę się w bólu jego bliskimi" - poinformował Rafał Trzaskowski. (PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

mmi/

TEMATY: