Przewlekle chorzy pacjenci otrzymają szczepionki mRNA firm Pfizer i Moderna

2021-03-10 13:40 aktualizacja: 2021-03-10, 14:25
Laboratorium firmy biotechnologicznej Mabion S.A., 8 bm. w Konstantynowie Łódzkim. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Laboratorium firmy biotechnologicznej Mabion S.A., 8 bm. w Konstantynowie Łódzkim. Fot. PAP/Grzegorz Michałowski
Dla pacjentów przewlekle chorych zabezpieczyliśmy szczepionki mRNA firm Pfizer i Moderna – zapewnił w środę we Wrocławiu szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

Dworczyk podczas konferencji prasowej we Wrocławiu był pytany o to, czy pacjenci przewlekle chorzy będą szczepieni również szczepionką AstraZeneca. "Dla całej tej grupy zastały zabezpieczony szczepionki firm Moderna i Pfizer, bo taka była rekomendacja rady medycznej przy premierze Morawieckim” - powiedział Dworczyk.

Dodał, że zapisy na szczepienia dla pacjentów przewlekle chorych zostały uruchomione po tym, jak "odłożono" dla nich szczepionki mRNA.

Dworczyk był też pytany o ocenę postępu szczepień przeciwko COVID-19 na Dolnym Śląsku. "Dolny Śląsk wypada pozytywnie na tle kraju; mamy dużo punktów szczepień, w których zaangażowany jest personel medyczny i niemedyczny" - powiedział.

Szef KPRM wyraził przy tym nadzieję, że w drugim kwartale roku nastąpi – jak mówił - także na Dolnym Śląsku "zasadnicze przyśpieszenie" szczepień. "I tak jak do tej pory, Dolny Śląsk był w czołówce regionów, gdzie szczepienia są dobrze realizowane, to tak będzie również w kolejnych miesiącach i będziemy mieli zaszczepioną jak największą liczbę mieszkańców regionu" - powiedział minister.(PAP)

Autor: Piotr Doczekalski

liv/