Szczerski: prezydent chce, aby polskie rodziny były ostatecznym beneficjentem "Nowego Ładu"

2021-03-13 12:04 aktualizacja: 2021-03-13, 12:09
Prezydent Andrzej Duda. Fot. PAP/Piotr Polak
Prezydent Andrzej Duda. Fot. PAP/Piotr Polak
Prezydentowi Andrzejowi Dudzie zależy na tym, aby ostatecznym beneficjentem "Nowego Ładu" były polskie rodziny - powiedział w sobotę prezydencki minister Krzysztof Szczerski. To jest kryterium, według którego prezydent będzie oceniał jakość tej propozycji - dodał.

Szczerski przypomniał w radiowej Trójce, że program "Nowy Ład" został prezydentowi Andrzejowi Dudzie przedstawiony na osobnym spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim. Jak mówił, teraz w Pałacu Prezydenckim toczą się rozmowy branżowe nad kolejnymi elementami tego Ładu.

"Prezydentowi zależy na jednej rzeczy, żeby ostatecznym beneficjentem tego Ładu, były polskie rodziny. Tak pan prezydent powiedział jasno na tym spotkaniu z panem premierem. To ma być Nowy Ład, którego beneficjentem będą polskie rodziny, Polacy. I to jest kryterium, według którego będzie pan prezydent oceniał jakość tej propozycji. I tutaj jest zgoda z panem premierem, że tak właśnie ma być - ostatecznymi beneficjentami polskiego +Nowego Ładu+ mają być polskie rodziny" - powiedział Szczerski.

Pod koniec lutego Kancelaria Prezydenta RP informowała na stronie internetowej o tym, że prezydent rozmawiał z premierem Mateuszem Morawieckim o założeniach programu "Nowy Ład". Podczas spotkania prezydent zadeklarował m.in. wsparcie przy tworzeniu programu odbudowy gospodarki po obostrzeniach.

Kancelaria Prezydenta: priorytetem dla prezydenta Andrzeja Dudy jest walka z wciąż trwającą pandemią

"Priorytetem dla prezydenta Andrzeja Dudy jest walka z wciąż trwającą pandemią i skuteczne przeprowadzenie Narodowego Programu Szczepień, niemniej równie pilnej uwagi wymagają społeczne i gospodarcze skutki lockdownu" -informowała Kancelaria. Jak podkreślono, "prezydent chce wesprzeć rząd przy tworzeniu programu jak najszybszej odbudowy gospodarki po wielomiesięcznych obostrzeniach". "Podczas spotkania omówiono zasady współpracy w tym zakresie ośrodka prezydenckiego z rządem" - napisano.

W lutym kierownictwo PiS zaakceptowało program "Nowy Ład". Zgodnie z zapowiedzią premiera Mateusza Morawieckiego, program zawierający przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego w czasie po pandemii, ma być zaprezentowany w najbliższym czasie. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

mst/