Minister zdrowia: analizowane są różne warianty reformy szpitalnictwa

2021-03-17 07:39 aktualizacja: 2021-03-17, 09:58
Fot. PAP/Jacek Szydłowski
Fot. PAP/Jacek Szydłowski
Analizowane są różne warianty reformy szpitalnictwa. Zły minister zdrowia nie będzie jeździł po powiatach i odbierał szpitali - zapewnił w Sejmie minister zdrowia Adam Niedzielski.

We wtorek Niedzielski przedstawiał w Sejmie informację na temat obecnej sytuacji w służbie zdrowia oraz możliwości udzielania zaplanowanych wcześniej świadczeń zdrowotnych.

Odpowiadając na pytania posłów minister mówił m.in. o reformie systemu opieki zdrowotnej. "Zgadzam się z państwem, że ten system wymaga reform, wymaga zmiany" - dodał. Podkreślał, że analizowane są różne warianty reformy szpitalnictwa. "Ja te warianty przedstawię publicznie, prawdopodobnie na początku kwietnia, ale oczywiście nikt tej reformy nie będzie rozpoczynał w tej sytuacji w jakiej w tej chwili się znajdujemy" - dodał.

"Te warianty, które analizujemy, nie ograniczają się tylko i wyłącznie do tego wariantu, o którym mówicie państwo, czyli do pełnego przejęcia właścicielstwa. Są również inne warianty i wszystkie warianty poddamy debacie publicznej" - poinformował Niedzielski. "Nikogo nie czeka zły minister zdrowia jeżdżący po powiatach i odbierający szpitale. Też chce państwa uspokoić, że nie ma takich zakusów" - dodał.

Mówił także o strategia dla rozwoju opieki zdrowotnej, która została przygotowana na oczekiwania Komisji Europejskiej, która wymaga takiego dokumentu przy podziale unijnych środków. "Mamy spójny dla systemu opieki zdrowotnej i mam nadzieję, że on też będzie chociażby przedmiotem dyskusji na sali plenarnej" - stwierdził.(PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski

mmi/