Prezydent z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia: dziękuję za wspaniałą, ofiarną postawę

2021-04-07 12:13 aktualizacja: 2021-04-07, 13:12
 Prezydent RP Andrzej Duda Fot.  PAP/Darek Delmanowicz
Prezydent RP Andrzej Duda Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Dziękuję za wspaniałą, ofiarną postawę, za wykonywanie służby wobec ludzi w sposób wzorowy; polska służba zdrowia zdała egzamin - powiedział prezydent Andrzej Duda, składając w środę życzenia z okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia.

Prezydent przekazał życzenia w nagraniu opublikowanym w środę na Twitterze.

"Proszę przekazać ode mnie i przyjąć też bardzo serdeczne podziękowania za tę wspaniałą, niezwykle ofiarną postawę i za to wykonywanie swojej służby wobec ludzi, wobec pacjentów w sposób taki wzorcowy, zgodnie z przysięgą, którą państwo składaliście, przystępując do swojego zawodu" - powiedział Andrzej Duda.

Jak zaznaczył, "możemy różne rzeczy powiedzieć o czasie pandemii, może były oczywiście potknięcia, można było wiele rzeczy pewnie zrobić lepiej".

"Natomiast, co jak co, ale mam wewnętrzne przekonanie, że polska służba zdrowia, pracownicy służby zdrowia, polskie służby medyczne w swoim ogóle - poza wyjątkami oczywiście, które zawsze się zdarzają - zdały egzamin i pokazały, że zdecydowana większość osób, które stanowią polską służbę medyczną, to ludzie, którzy wybrali swój zawód z powołania" - podkreślił.

"Bardzo za to serdecznie dziękuję" - dodał prezydent. (PAP)

Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka

io/