Agencja AP: nastolatek uratował poszkodowanego w wypadku chłopca dzięki aplikacji Tik Tok

2021-04-07 14:23 aktualizacja: 2021-04-07, 15:52
Fot. PAP/EPA/MATTHIAS HOENIG
Fot. PAP/EPA/MATTHIAS HOENIG
Dzięki relacjonowaniu na żywo swoich poczynań w aplikacji Tik Tok 12-latek, który uległ wypadkowi na quadzie w Wirginii Zachodniej w USA, został uratowany przez 13-latka z odległego o 1290 km New Hampshire, który oglądał stream - poinformowała w środę agencja AP.

Trent Jarrett relacjonował swoją jazdę na quadzie i kiedy pojazd przewrócił się i przygniótł chłopca do ziemi, stream nie ustał. 12-latek zaczął wykrzykiwać numer telefonu do swojej rodziny, licząc, że ktoś z oglądających ją powiadomi i uratuje go.

Stream na Tik Toku pozwolił na odnalezienie ofiary wypadku

Caden Cotnoir, który był jednym z oglądających tę relację, zadzwonił na wskazany numer, dzięki czemu po 20 min na miejsce wypadku przybyła pomoc. Jarrett odniósł tylko niewielkie rany. Ojczym 12-latka określił sytuację jako "wielkanocny cud".

Tik Tok, aplikacja stworzona przez chińskie przedsiębiorstwo ByteDance we wrześniu 2016 r. polegająca na przesyłaniu krótkich materiałów wideo, od początku pandemii koronawirusa zyskuje na popularności. Według danych platformy analitycznej SensorTower w 2020 r. Tik Tok został pobrany ponad 2 mld razy z Google Play oraz Apple Store. (PAP)

kgr/