Prezydent: oddajemy hołd wszystkim ofiarom, chorym i pracownikom służby zdrowia

2021-04-07 15:22 aktualizacja: 2021-04-08, 07:46
Prezydent Andrzej Duda Fot. PAP/ Radek Pietruszka
Prezydent Andrzej Duda Fot. PAP/ Radek Pietruszka
Wszystkim tym, którzy pracują dla chorych, wszystkim ofiarom oddajemy hołd. - Nie jest ważne, gdzie pracujecie, czy w wielkich ośrodkach, czy w małych - prezydent Andrzej Duda podziękował pracownikom służby zdrowia.

Obiecujemy, że będziemy niestrudzenie walczyli o życie, zdrowie i bezpieczeństwo zdrowotne Polaków przeciw pandemii COVID-19 do samego końca, aż ją pokonamy - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Oddał hołd tym, którzy oddali życie i zdrowie, chroniąc innych.

Podczas środowych uroczystości na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego upamiętnieni zostali wszyscy ci, którzy w pandemii narazili siebie, by ratować innych, m.in. pracownicy służby zdrowia, którzy stracili życie w walce z pandemią.

Prezydent podkreślał, że byli wśród nich lekarze, pielęgniarki i pielęgniarze, położne, ratownicy medyczni, dentyści, farmaceuci i pracownicy innych zawodów medycznych, w tym felczerzy, diagności laboratoryjni, którzy - jak zaznaczył - oddali życie na pełnionej przez siebie służbie. Zaznaczył, że to wielka ofiara, którą poniosły polskie rodziny.

Andrzej Duda mówił też o bólu wszystkich tych, którzy nie mogli odwiedzić swoich bliskich w szpitalach, i o śmierci chorych w samotności w związku z rygorami walki z koronawirusem.

"Składając ten hołd dzisiaj, dziękujmy za tę wielką ofiarę i za tę służbę. Chcę dzisiaj z całą mocą podkreślić, że dzisiaj, kiedy mamy szczepionki, kiedy realizowany jest narodowy plan szczepień przeciwko koronawirusowi, kiedy polska służba medyczna ratuje zdrowie i  życie dziesiątków setek tysięcy pacjentów, którzy codziennie wychodzą z tej strasznej choroby do dalszego życia, chcę powiedzieć, że ta ofiara nie idzie na marne, że ta ofiara oznacza dziesiątki, setki tysięcy uratowanych istnień ludzkich. Dziękujemy za to z całego serca" - powiedział prezydent.

"Obiecujemy, że będziemy niestrudzenie o życie i zdrowie ludzi, o bezpieczeństwo zdrowotne Polaków walczyli przeciw pandemii koronawirusa do samego końca, aż ją pokonamy. Cześć i chwała wszystkim tym, którzy oddali życie i oddali zdrowie, chroniąc innych w walce przeciwko koronawirusowi" - oświadczył Andrzej Duda. 

autorki: Wiktoria Nicałek, Marzena Kozłowska
 

mar/