57-letni recydywista zaatakował mieczem samurajskim ratowników medycznych

2021-04-21 12:56 aktualizacja: 2021-04-21, 13:56
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Sąd aresztował na trzy miesiące 57-letniego recydywistę, który mieczem samurajskim zaatakował interweniujących ratowników medycznych. Mężczyźnie grozi 15 lat więzienia.

Jak powiedział PAP oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pucku Łukasz Brzeziński, 57-letni mężczyzna został w środę tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat, bo działał w warunkach recydywy.

"Do zdarzenia doszło w niedzielę. We Władysławowie policjanci otrzymali zgłoszenie o ataku na ratowników medycznych, do którego doszło w jednym z domów. Funkcjonariusze pojawili się na miejscu, gdzie zastali dwóch ratowników medycznych i wskazanego przez nich agresora. Z ich wyjaśnień wynikało, że zostali wezwani w celu udzielenia pomocy 44-letniej kobiecie, która była w towarzystwie 57-latka" - dodał Brzeziński.

Na miejscu okazało się, że zgłaszającym był mężczyzna, który w trakcie interwencji ratowników wszczął awanturę. Mężczyzna groził sanitariuszom śmiercią. Po chwili mężczyzna chwycił miecz samurajski i zaczął machać ostrzem w ich kierunku chcąc ich zranić.

Sanitariusze wybiegli z domu i wezwali wtedy na miejsce policję.

Policjanci obezwładnili i zatrzymali agresywnego mężczyznę. Po badaniu alkomatem okazało się, że agresywny mężczyzna miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy publicznych i zmuszenia do zaniechania udzielenia pomocy medycznej podczas wykonywania obowiązków służbowych. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

 

TEMATY: