Putin: Zachód ignoruje ujawnione plany zamachu stanu na Białorusi

2021-04-21 13:09 aktualizacja: 2021-04-21, 14:19
Prezydent Rosji Władimir Putin wygłasza coroczne przemówienie do Zgromadzenia Federalnego w Centralnej Hali Wystawowej Maneż w Moskwie, Rosja. Fot. PAP/ EPA / MAXIM SHIPENKOV
Prezydent Rosji Władimir Putin wygłasza coroczne przemówienie do Zgromadzenia Federalnego w Centralnej Hali Wystawowej Maneż w Moskwie, Rosja. Fot. PAP/ EPA / MAXIM SHIPENKOV
Organizatorzy "wszelkich prowokacji", zagrażających interesom bezpieczeństwa Rosji, będą żałować tego, co zrobili, "tak, jak już dawno nie żałowali" - oświadczył w środę prezydent Rosji Władimir Putin w orędziu przed połączonymi izbami parlamentu.

"Chcemy mieć dobre relacje ze wszystkimi uczestnikami społeczności międzynarodowej. Ale czepiają się Rosji - to tu, to tam" - powiedział Putin. Dodał następnie: "nie chcemy palić mostów, ale jeśli ktoś zechce je palić, to powinien wiedzieć, że odpowiedź Rosji będzie szybka, asymetryczna i ostra".

Zapewnił, że "jeśli ktoś będzie przyjmował ton egoistyczny", to Rosja znajdzie sposób na obronę swojego stanowiska.

Przestrzegł też przed przekraczaniem "czerwonych linii" i zapowiedział, że to Rosja będzie za każdym razem określać, gdzie znajdują się takie linie (granice, których nie wolno przekroczyć-PAP). 

"Zachód ignoruje ujawnione plany zamachu stanu na Białorusi"

Kraje Zachodu ignorują fakty związane z przygotowaniami do zamachu stanu na Białorusi i z planami zabicia jej przywódcy Alaksandra Łukaszenki - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin. Zapewnił, że  na Białorusi "wszystko prowadziło" do próby zamachu stanu.

Putin w środę w orędziu przed parlamentem Rosji powiedział, że niedawno ujawniono "fakty jawnej próby zorganizowania zamachu stanu na Białorusi i zabicia prezydenta tego kraju".

Dodał następnie: "charakterystyczne jest, że takie oburzające działania nie są potępiane przez tak zwany kolektywny Zachód. Nikt jakby niczego nie zauważa, wszyscy udają, że nic się nie dzieje". (PAP)

liv/

TEMATY: