Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami

2021-04-21 13:41 aktualizacja: 2021-04-21, 18:16
 Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła spacerowiczów nad morze w Sopocie. Fot. PAP/Adam Warżawa
Piękna, słoneczna pogoda przyciągnęła spacerowiczów nad morze w Sopocie. Fot. PAP/Adam Warżawa
Świetne dane na temat wzrostu wynagrodzeń; przed nami kilka miesięcy wysokiej dynamiki rocznego wzrostu wskaźników ekonomicznych - ocenił prezes PFR Paweł Borys komentując środowe dane GUS. Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami - dodał.

GUS podał w środę, że w marcu 2021 r. przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw było niższe o 1,3 proc. rdr, zatrudnienie mdm spadło o 0,1 proc., a przeciętne miesięczne wynagrodzenie było wyższe o 8 proc. rdr i wyniosło 5 tys. 929,05 zł.

"Świetne dane nt. wzrostu wynagrodzeń. Przed nami kilka miesięcy wysokiej dynamiki rocznego wzrostu wskaźników ekonomicznych. Jest to efekt dobrej kondycji gospodarki oraz upływu roku od trudnego 2 kw 2020. Polacy wychodzą z pandemii z wyższymi wynagrodzeniami i oszczędnościami" - napisał w środę na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

"Boom" w konsumpcji od czerwca?

Zdaniem Borysa, "pomimo podwyższonej inflacji wzrost realnego funduszu płac w połączeniu z nagromadzeniem w pandemii dodatkowych oszczędności gospodarstw domowych i falą optymizmu po wycofaniu się pandemii oraz powrocie do normalnej aktywności, może przynieść boom w konsumpcji od czerwca i w trzecim kwartale". (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

liv/

TEMATY: