W nocy zmiana pogody. Będzie chłodno, deszczowo i wietrznie

2021-04-21 16:37 aktualizacja: 2021-04-21, 18:37
Szczecin. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Szczecin. Fot. PAP/Marcin Bielecki
Najbliższego wieczoru i w nocy z północnego zachodu wkroczy do Polski chłodny front atmosferyczny, który przyniesie nam zmianę pogody. Będą występować przelotne opady deszczu oraz będzie wzmagać się wiatr - poinformowała PAP synoptyk IMGW-PIB Anna Woźniak.

Synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w rozmowie z PAP przekazała, że w środę wieczorem mogą występować przelotne opady deszczu oraz burze, które utworzą się popołudniu. "Późnym wieczorem od północnego zachodu zacznie wkraczać do Polski chłodny front atmosferyczny, który przyniesie nam zmianę pogody" - poinformowała Anna Woźniak.

"Za nim napłynie powietrze pochodzenia arktycznego. W związku z tym w całej strefie frontu będą występować przelotne opady deszczu" - tłumaczyła.

Wskazała, że w wielu miejscach, głównie na południowym wschodzie początkowo wieczorem mogą się zdarzać zanikające burze, które rozwiną się popołudniu.

Wiatr w porywach nawet do 80 km/h

"Podczas przechodzenia frontu od północnego zachodu zacznie się wzmagać wiatr. O ile on początkowo będzie słaby to później będzie się zmagał do umiarkowanego, dość silnego i porywistego. Nad morzem nad ranem będzie to wiatr silny w porywach do 80 km/h" - podkreśliła.

Według informacji przekazanych przez synoptyk IMGW temperatura minimalna najbliższej nocy wyniesie od 1 stopnia Celsjusza w Wielkopolsce i Pomorzu do 6 stopni C. na południowym wschodzie, głównie na podkarpaciu i Lubelszczyźnie.

"Tam gdzie wystąpią jakieś rozpogodzenia po przejściu frontu, czyli północnym zachodzie mogą wystąpić przygruntowe przymrozki do -1 st. C., ale tylko w jakiś osłoniętych miejscach, gdzie nie będzie występował ten silniejszy wiatr" - dodała. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

mst/