Wtorkowa noc wietrzna i deszczowa. Na termometrach 8-13 st. C

2021-05-04 17:45 aktualizacja: 2021-05-04, 19:26
Fot.  PAP/Łukasz Gągulski
Fot. PAP/Łukasz Gągulski
Tyko na południowym zachodzie kraju we wtorek w nocy nie będzie padało. Wieczorem padać będzie w woj. pomorskim i zachodniopomorskim, a w nocy strefa opadów przemieści się w głąb kraju - podał PAP dyżurny synoptyk IMGW Kamil Walczak.

"Obecnie opady deszczu występują na północy i zachodzie, ale w nocy będą się przemieszczać w głąb kraju. Dzisiejsza noc bez deszczu będzie tylko na południowym zachodzie. Tam po południu będzie trochę słońca i w nocy powinno być pogodnie" – przekazał PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak. Dodał, że pogodnie będzie m.in. w Krakowie, Lublinie i Rzeszowie.

Synoptyk powiedział, że na północnym-zachodzie kraju mogą we wtorek wieczorem i w nocy wystąpić burze, będzie wiał także porywisty wiatr. "Wietrznie będzie szczególnie nad morzem. Silny wiatr będzie doskwierał także w rejonach podgórskich. Jego prędkość może dochodzić do 70 km/h" – podał ekspert IMGW.

Temperatura wieczorem w większości kraju wynosić będzie ok. 8-13 stopni. W nocy w woj. lubuskim i wielkopolskim słupki na termometrach pokażą maksymalnie 4 st. C, ale na Podkarpaciu i w Małopolsce będzie to około 10 st. C.

We wtorek wieczorem temperatura spadnie, ale będzie się w większości kraju utrzymywać na poziomie powyżej 10 stopni. Mniej będzie tylko w Suwałkach i okolicach Olsztyna.

Z danych IMGW wynika, że we wtorek wieczorem w Sudetach zaczął padać śnieg. "Jest tam jeden stopień poniżej zera, śnieg prószy i ma szansę utrzymać się w najbliższych dniach. W środę śnieg spadnie również w Tatrach" – podał Kamil Walczak. (PAP)

Autorka: Hanna Dobrowolska

io/