Sondaż dla wPolityce.pl: 48 procent źle ocenia Borysa Budkę jako szefa PO

2021-05-07 11:35 aktualizacja: 2021-05-07, 11:42
Przewodniczący PO Borys Budka Fot. PAP/Andrzej Grygiel
Przewodniczący PO Borys Budka Fot. PAP/Andrzej Grygiel
48 proc. badanych źle ocenia Borysa Budkę jako szefa PO - wynika z opublikowanego w piątek sondażu pracowni Social Changes przeprowadzonego na zlecenie portalu wPolityce.pl. Tylko 15 proc. oceniło Budkę pozytywnie.

Social Changes zapytało w sondażu, jak ocenia Pani/Pan Borysa Budkę w roli szefa Platformy Obywatelskiej? Niemal połowa badanych ocenia przewodniczącego PO negatywnie: 25 proc. respondentów wybrało odpowiedź "zdecydowanie negatywnie", a 23 proc. "raczej negatywnie".

Tylko 2 proc. badanych ocenia działalność Budki "zdecydowanie pozytywnie", a 13 proc. "raczej pozytywnie".

W sondażu 37 proc. nie miało zdania w tej sprawie.

Badani zostali poproszeni o ocenę Borysa Budki na tle jego poprzedników na stanowisku szefa Platformy. Tylko 9 proc. respondentów oceniło, że obecny szef PO sprawdza się lepiej od poprzedników.

Budka wypadł gorzej od swoich poprzedników 

28 proc. stwierdziło, że Budka sprawdza się gorzej od swoich poprzedników na tym stanowisku. Tyle samo badanych oceniło, że przewodniczący Platformy sprawdza się tak samo jak jego poprzednicy.

Ponadto Borysa Budkę ocenia źle 74 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy (dobrze zaledwie 11 proc.), 47 proc. wyborców Polski 2050 (17 proc. wskazało odpowiedź "dobrze") i 27 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej (dobre zdanie o Budce ma tu 48 proc. badanych).

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków N=1070 osób w dniach od 30 kwietnia do 4 maja 2021 roku. (PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski

io/