Artykuł prezydenta Dudy z okazji święta Konstytucji 3 Maja ukazał się w „The Japan Times”

2021-05-07 15:42 aktualizacja: 2021-05-07, 15:44
Prezydent RP Andrzej Duda. Fot. PAP/Andrzej Lange
Prezydent RP Andrzej Duda. Fot. PAP/Andrzej Lange
Artykuł prezydenta Andrzeja Dudy z okazji święta Konstytucji 3 Maja ukazał się japońskim dzienniku „The Japan Times” – napisał w piątek magazyn „Wszystko co najważniejsze”, który udostępnił również tekst artykułu przetłumaczony na język japoński.

„#OpowiadamyPolskęświatu też w JAPONII” – napisał na Twitterze magazyn opinii „Wszystko co najważniejsze”.

We wpisie znalazł się również odnośnik do artykułu prezydenta Dudy w języku japońskim wraz z podziękowaniami za przekład dla ambasady RP w Tokio.

Artykuł pt. „Duma Rzeczpospolitej” pióra polskiego prezydenta ukazał się na łamach wielu zagranicznych portali i mediów w ramach projektu „Opowiadamy Polskę światu: 230. rocznica Konstytucji 3 Maja”.

Prezydent podkreśla w artykule, że „dziedzictwo Konstytucji 3 Maja, zwarta w niej myśl ustrojowa oraz wolnościowe, demokratyczne przesłanie to ogromnie ważna część dorobku europejskiego” i wyraża nadzieję, że 230. rocznica uchwalenia tej konstytucji będzie inspiracją do „budowania jeszcze lepszej, zintegrowanej Europy”.

Projekt „Opowiadamy Polskę światu” realizowany jest przez Instytut Nowych Mediów przy wsparciu Instytutu Pamięci Narodowej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, KGHM Polska Miedź SA i Polskiej Agencji Prasowej. (PAP)

liv/