Czarnecki: minął ten czas, kiedy los rządu wisiał na głosach Gowina

2021-06-05 07:22 aktualizacja: 2021-06-05, 12:30
Ryszard Czarnecki. Fot. PAP/Leszek Szymański
Ryszard Czarnecki. Fot. PAP/Leszek Szymański
Płakać po Gowinie nie będziemy, pojawili się Adam Bielan i Paweł Kukiz, którzy będą chcieli mieć wpływ na rządzenie - powiedział europoseł PiS Ryszard Czarnecki "Super Expressowi".

Prawo i Sprawiedliwość, które szuka alternatywnej większości dla Jarosława Gowina i jego posłów, jest pewne, że i bez obecnego wicepremiera będzie w stanie skutecznie rządzić - czytamy w sobotnim wydaniu gazety. "Mam wrażenie, że pozycja negocjacyjna Gowina w ramach Zjednoczonej Prawicy słabnie i pojawiają się nowe podmioty, typu Kukiz, Bielan, które będą chciały mieć wpływ na rządzenie. I u Gowina zapanowała nerwowość" - ocenił europoseł.

Jak dodał, "minął ten czas, kiedy byliśmy na musiku i los rządu wisiał na głosach Gowina". "Tak już nie jest i powinien on o tym wiedzieć. Płakać po nim nie będziemy" - powiedział Czarnecki.

"Super Express" cytuje też wypowiedź Adama Bielana, w której zaznaczył, że szuka on dla Zjednoczonej Prawicy stabilnej większości. "A Gowin powinien przestać flirtować z opozycją" - skwitował Bielan. (PAP)

mmi/