Europoseł PiS: powrót Donalda Tuska do polskiej polityki zmobilizuje elektorat Zjednoczonej Prawicy

2021-06-05 21:52 aktualizacja: 2021-06-05, 21:55
Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Fot. PAP/Tytus Żmijewski
Powrót Donalda Tuska do polskiej polityki zmobilizuje elektorat Zjednoczonej Prawicy - ocenił europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. Zapewnił, że jego formacja jest gotowa "zmierzyć się z Tuskiem".

Od kilku dni media donoszą, że rozważany jest konkretny plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Doniesieniom tym Tusk nie zaprzeczył. Pytany o powrót do polskiej polityki w piątek w TVN24 powiedział, że "mentalnie, emocjonalnie, życiowo" jest gotów podjąć każdą decyzję, "żeby pomóc odwrócić ten bardzo niebezpieczny dla Polski bieg spraw". Dodał, że nie chodzi o spełnienie jakiejś ambicji personalnej, ale celu, jakim jest przywrócenia ładu demokratycznego w Polsce.

Kuźmiuk został zapytany w TVP Info, czy PiS nie boi się powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. "On zostawił PO w najtrudniejszej sytuacji. Tak naprawdę uciekł do Brukseli na lukratywną posadę. (...) Nie zostawił godnego następcy. Zostawił partię w rozsypce. Nie bardzo wiem, po co ma wracać" - opowiedział Kuźmiuk.

Europoseł wraził też przekonanie, że powrót Tuska do polskiej polityki jest korzystny dla PiS-u. "Tak naprawdę, jeżeli byśmy umówili o powrocie Donalda Tuska to sądzę, że powrót jego na scenę polityczną bardzo by Prawu i Sprawiedliwości i Zjednoczonej Prawicy się przysłużył, bo to mobilizuje nasz elektorat" - powiedział Kuźmiuk.

"To jest człowiek, który szkodził Polsce wtedy, kiedy był premierem i szkodził Polsce także wtedy, kiedy był szefem Rady Europejskiej. Polacy to pamiętają. Więc jeżeli Donald Tusk chce zmobilizować elektorat Zjednoczonej Prawicy, to rzeczywiście powinien wrócić. My (PiS - PAP) na pewno zmierzymy się z nim realizując nasz program - Polski Ład" - dodał polityk PiS. (PAP)

Autor: Krzysztof Kowalczyk

agwo/