Na polsko-ukraińskiej granicy zaczęły się szczepienia Ukraińców

2021-06-11 11:44 aktualizacja: 2021-06-11, 11:48
Fot. PAP/Andrzej Grygie
Fot. PAP/Andrzej Grygie
Na polsko-ukraińskiej granicy rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19 dla wjeżdżających do Polski Ukraińców i obywateli innych krajów spoza UE - napisała w piątek ukraińska agencja Ukrinform. Szczepienia organizuje centrum medyczne z Rzeszowa.

Na trzech przejściach granicznych (Medyka-Szeginie, Hrebenne-Rawa Ruska, Dorohusk-Jagodzin) tymczasowe punkty szczepień znajdują się od razu po przekroczeniu granicy, a na przejściu Korczowa-Krakowiec szczepić się można w mobilnym punkcie ok. 30 km od granicy na MOP Zamiechów - podaje Ukrinform. Akcja szczepień rozpoczęła się w czwartek.

Serwis podkreśla, że punkty szczepień i testów są całodobowe. Szczepienia mogą tam otrzymać osoby jadące do pracy w Polsce i studenci uczący się na polskich uniwersytetach.

Rzeszowskie centrum "Medyk" poinformowało Ukrinform, że szczepienia odbywać się będą czterema preparatami: Pfizer, Astra Zeneca, Moderna, Janssen.

Usługa obejmująca test na Covid-19 i szczepionkę w tych punkach kosztuje 130 zł. Ukrinform podkreśla przy tym, że sama szczepionka jest darmowa.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

io/