Metallica pozwała ubezpieczyciela. Odmówił wypłaty odszkodowania za skutki COVID-19

2021-06-11 17:47 aktualizacja: 2021-06-11, 18:23
Zespół Matallica. Fot. PAP/EPA/STR
Zespół Matallica. Fot. PAP/EPA/STR
Londyńska firma ubezpieczeniową Lloyd’s nie zamierza pokryć strat poniesionych przez kultowy zespół po odwołaniu ubiegłorocznych koncertów. Prawnicy Metalliki uważają powód odmowy za naciągany. Pozew przeciwko ubezpieczycielowi został złożony w Sądzie Najwyższym w Los Angeles.

W kwietniu ubiegłego roku zespół miał wyruszyć w trasę po Ameryce Południowej. Pierwszą po opuszczeniu przez Jamesa Hetfielda kliniki odwykowej. Bilety na koncerty w Chile, Argentynie i Brazylii wyprzedano, tymczasem w marcu, na skutek pandemii koronawirusa koncerty trzeba było odwołać (w zasadzie przeniesiono je, jednak bez podania terminu i do dziś nie wiadomo na kiedy).

Według stacji NBC Los Angeles Metallica miała wykupioną polisę od „odwołania, zaniechania, niestawienia się” w przypadku jakiegokolwiek przełożenia lub anulowania trasy. Firma Lloyd’s odmówiła jednak pokrycia strat, powołując się na brak w warunkach ubezpieczenia… chorób zakaźnych.

Prawnicy Metalliki w pozwie przeciwko ubezpieczycielowi określili ten argument jako „nieuzasadnioną restrykcyjną interpretację polityki”. (PAP)