Ukraińskie media: nie będzie ustępstw w stosunku Bidena do agresji rosyjskiej przeciwko Ukrainie

2021-06-16 11:26 aktualizacja: 2021-06-16, 11:35
Prezydent USA Joe Biden. Fot. PAP/EPA/DENIS BALIBOUSE
Prezydent USA Joe Biden. Fot. PAP/EPA/DENIS BALIBOUSE
Nie będzie ustępstw, jeśli chodzi o stosunek prezydenta USA Joe Bidena do rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie - podkreśla w środę ukraiński portal Europejska Prawda, zaznaczając, że źródła są w tej sprawie zgodne.

W środę w Genewie odbędzie się szczyt prezydentów USA i Rosji, Joe Bidena i Władimira Putina.

"Nawet gdybyśmy nie wiedzieli tego wcześniej, o tym, że Ukraina będzie jednym z tematów rozmów prezydentów, świadczy skład delegacji" - pisze serwis. Do Genewy udaje się m.in. Dmitrij Kozak, który w administracji Putina zajmuje się kwestiami związanymi z Ukrainą i Mołdawią. Jest jednym z uczestników formatu normandzkiego (Ukraina, Niemcy, Francja, Rosja) na poziomie doradców.

"Ale dobrą wiadomością jest to, że wszystkie bez wyjątku źródła - zarówno Europejskiej Prawdy, jak i zachodnich mediów - zapewniają, że w stosunku do rosyjskiej agresji przeciwko Ukrainie ustępstw ze strony Bidena nie będzie. Jest to odrzucane kategorycznie" - czytamy w artykule.

"A nawet więcej, takie ustępstwa uderzyłyby w pozycję amerykańskiego prezydenta, ponieważ w USA jest silne dwupartyjne poparcie dla Ukrainy i próba pójścia wbrew temu, na rzecz uzgodnień z rosyjskim dyktatorem, drogo kosztowałaby prezydenta, jeśli chodzi o jego stosunki z Kongresem i jego rating" - ocenia ukraiński portal.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

kgr/