Jarosław Kaczyński na Podlasiu promuje Polski Ład

2021-06-20 11:27 aktualizacja: 2021-06-20, 17:49
Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. Fot. PAP/Darek Delmanowicz
Prezes Prawa i Sprawiedliwości w niedzielę w Wysokiem Mazowieckiem (woj. podlaskie) będzie promował program Polski Ład. W ramach cyklu spotkań grupa ok. 40 najbardziej rozpoznawalnych polityków PiS w ciągu najbliższych kilkunastu tygodni ma odwiedzić wszystkie powiaty.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki po niedawnym wyjazdowym posiedzeniu klubu parlamentarnego ugrupowania wskazywał, że Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do kongresu statutowo-wyborczego, który odbędzie się na początku lipca i do pewnej restrukturyzacji struktur partii.

"A także do takiej ofensywy, która będzie polegała na objeździe kraju przez czołówkę naszej partii" - oświadczył.  Objazd - dodał - będzie dotyczył przede wszystkim Polskiego Ładu.

Według informacji PAP w akcji promującej Polski Ład udział ma wziąć grupa około 40 najbardziej rozpoznawalnych polityków PiS: ministrów, parlamentarzystów, działaczy.

"Chcemy, aby takie spotkania +promocyjne+ odbyły się w każdym powiecie. Łącznie planujemy kilkaset takich spotkań" - mówił PAP jeden z polityków PiS.

W niedzielę o godz. 17 w takim spotkaniu na Podlasiu udział weźmie lider PiS Jarosław Kaczyński. W sobotę w akcję promującą Polski Ład włączyły się marszałek Sejmu, posłanka PiS Elżbieta Witek oraz b. premier, a obecnie europosłanka Beata Szydło.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. (PAP)

autor: Rafał Białkowski

liv/