Zatrzymano mężczyznę, który chciał staranować policjantów w Raszynie

2021-06-23 13:53 aktualizacja: 2021-06-23, 16:06
Policjant. Fot PAP/Andrzej Lange
Policjant. Fot PAP/Andrzej Lange
Policjanci zatrzymali mężczyznę, który we wtorek chciał staranować policjantów w podwarszawskim Raszynie - ustaliła PAP. Informację potwierdził rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak. "Zatrzymany trafił do aresztu policyjnego" - powiedział nadkomisarz.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Raszynie. Policjanci z jednego z wydziałów kryminalnych podczas interwencji oddali kilka strzałów w kierunku pojazdu, którego kierowca chciał staranować funkcjonariuszy. "Po kilkuset metrach mężczyzna porzucił auto, w którym widoczne były dziury po kulach" - poinformował PAP rzecznik KSP nadkom. Sylwester Marczak.

Kierowcy podczas działań pościgowych szukali policjanci z garnizonu stołecznego, śmigłowiec policyjny. Sprowadzono również psy tropiące.

Jak ustaliła PAP, policjanci zatrzymali podejrzanego. Informację potwierdził rzecznik KSP. "Potwierdzam, że mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów. Z uwagi na charakter sprawy nie mogę mówić o szczegółach" - podkreślił nadkomisarz.

"Dodam jedynie, że działania są prowadzone przez policjantów wydziału do walki z przestępczością samochodową. W związku z wczorajszymi wydarzeniami w Komendzie Powiatowej Policji w Pruszkowie prowadzone są czynności dotyczące czynnej napaści" - dodał.

Podał, że zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

liv/

TEMATY: