Ambasador RP: nie było incydentów, które zakłóciłyby przebieg turnieju w Petersburgu

2021-06-23 17:18 aktualizacja: 2021-06-23, 21:33
Stadion w Sankt Petersburgu. Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
Stadion w Sankt Petersburgu. Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY
Podczas trwających piłkarskich mistrzostw Europy w Petersburgu nie odnotowano poważniejszych incydentów; polscy dyplomaci pracują na miejscu we wzmocnionym składzie – poinformował w środę ambasador RP Krzysztof Krajewski.

„Nie miały miejsca żadne poważne incydenty, które by zakłóciły przebieg tej sportowej rywalizacji. Mamy nadzieję, że dzisiaj również tak będzie, bez względu na wynik meczu” – powiedział ambasador polskim dziennikarzom na kilka godzin przed decydującym dla Polaków meczem w Petersburgu ze Szwecją.

„Jesteśmy bardzo profesjonalnie przygotowani do dzisiejszego wydarzenia. Konsulat generalny w  Petersburgu został wzmocniony przedstawicielami innych konsulatów w Rosji, jak również przez pracowników konsularnych z Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Mamy przedstawicieli naszej Policji i Straży Granicznej. Jesteśmy przygotowani, aby udzielić wszelkiej niezbędnej pomocy naszym kibicom, którzy zjechali na ten mecz” – zapewnił szef polskiej placówki.

Ambasador zapewnił, że sami dyplomaci także kibicują. „Jestem tutaj w barwach narodowych, trzymam mocno kciuki, moi koledzy i współpracownicy również będą na trybunach stadionu. Głęboko wierzymy w dzisiejszy sukces i kontynuację gry przez biało-czerwonych” – zaznaczył.

Polacy zagrają w środę ze Szwecją na stadionie Gazprom Arena, mecz rozpocznie się o godz. 18. Do awansu biało-czerwoni potrzebują wygranej; remis lub porażka będzie oznaczać zakończenie ich udziału w turnieju.

Z Petersburga Anna Wróbel (PAP)

dors/