Kolejne trzy ciała odkopane po katastrofie budowlanej na Florydzie

2021-07-05 19:49 aktualizacja: 2021-07-06, 07:29
Fot. PAP/ EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
Fot. PAP/ EPA/CRISTOBAL HERRERA-ULASHKEVICH
Podczas wznowionego po krótkiej przerwie przeszukiwania rumowiska po zawaleniu się apartamentowca na Florydzie znaleziono kolejne trzy ciała - poinformowały służby straży pożarnej w poniedziałek. Liczba ofiar wzrosła tym samym do 27.

W związku ze zbliżającym się sztormem tropikalnym Elsa podjęto decyzję o wyburzeniu części budynku, która nie uległa zniszczeniu. Późnym wieczorem w niedzielę zburzono pozostałości zawalonego apartamentowca, zwanego Champlain Towers South.

Do częściowego zawalenia się budynku doszło około godz. 2 w nocy (godz. 8 czasu polskiego) z 23 na 24 czerwca. W wybudowanym w 1981 r., położonym tuż przy plaży apartamentowcu, było ponad 130 mieszkań. Jak podał "Washington Post", do zawalenia się 40-letniego domu doszło zaledwie dzień po tym, gdy pomyślnie przeszedł on inspekcję budowlaną.

Należąca do aglomeracji Miami miejscowość Surfside jest znana jako ośrodek społeczności ortodoksyjnych Żydów, a także jako "mała Argentyna" ze względu na dużą liczbę imigrantów z tego kraju. (PAP)

kgr/