Oślepiali Schmeichela laserem. UEFA rozpoczyna postępowanie dyscyplinarne

2021-07-08 13:31 aktualizacja: 2021-07-08, 17:48
Fot. Twitter/talkSPORT
Fot. Twitter/talkSPORT
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) wszczęła postępowanie dyscyplinarne przeciwko Anglii za zachowanie kibiców podczas środowego półfinału mistrzostw Starego Kontynentu z Danią (2:1 po dogrywce) na Wembley. Zarzuty dotyczą m.in. zakłócania hymnu narodowego rywali i oślepiania duńskiego bramkarza laserem.

Jak donosi agencja dpa, już wcześniej angielscy kibice na Wembley nie uszanowali też hymnów rywali, w tym Niemiec w 1/8 finału. W czasie jego odgrywania z trybun również wydobywało się buczenie i gwizdy.

Ponadto w środę na trybunach odpalono materiały pirotechniczne oraz używano laserowych wskaźników, aby utrudnić widoczność rywalom, przede wszystkim bramkarzowi Kasperowi Schmeichelowi.

Światełko na twarzy zawodnika Leicester City widoczne było w 104. minucie meczu, gdy Duńczyk przygotowywał się do obrony strzału Harry'ego Kane'a z rzutu karnego przy stanie 1:1. Schmeichel odbił piłkę po uderzeniu kapitana gospodarzy, ale przy dobitce był bezradny. Nie jest jasne, na ile laser utrudnił mu interwencję.

UEFA nie zdradziła, kiedy zapadną decyzje dotyczące ewentualnych kar dla angielskiej federacji FA.

W finale Anglia zmierzy się w niedzielę z Włochami, także na Wembley. (PAP)

TEMATY: