W piątek i sobotę wyjazdowe posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości

2021-07-19 11:55 aktualizacja: 2021-07-19, 13:10
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki Fot. PAP/Piotr Polak
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki Fot. PAP/Piotr Polak
W piątek i w sobotę odbędzie się wyjazdowe, podsumowujące posiedzenie klubu Prawa i Sprawiedliwości dotyczące podsumowania działań w sprawie Polskiego Ładu i najbliższych planów - poinformował w poniedziałek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

 

Terlecki powiedział dziennikarzom w Sejmie, że będzie to posiedzenie "podsumowujące działania w sprawie Polskiego Ładu, działania które odbywamy w terenie".

Ponadto - dodał - na spotkaniu zostaną przedstawione plany na najbliższe miesięce, jeśli chodzi o promocje Polskiego Ładu". "Ale także (to będzie) takie spotkanie, które będzie dowodem konsolidacji klubu i ścisłej współpracy naszych posłów z naszym rządem" - zaznaczył Terlecki.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł. (PAP)

autor: Rafał Białkowski