Nietrzeźwy kierowca autokaru wycieczkowego dla dzieci w Małopolsce

2021-07-22 17:37 aktualizacja: 2021-07-22, 19:54
 Fot. PAP/Tomasz Gzell
Fot. PAP/Tomasz Gzell
0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał alkotest u kierowcy autokaru, którym dzieci z Gnojnika (Małopolskie) miały wyruszyć na wycieczkę - podała w czwartek policja.

Policjanci kontynuują działania dotyczące kontroli autobusów  wycieczkowych. W miejscowości Gnojnik brzeska drogówka kontrolowała autokary wcześniej niezgłoszone do kontroli. Okazało się, że kierowca jednego z nich był w tzw. stanie po użyciu alkoholu.

O kontrolę trzeźwości kierowcy poprosił policjantów jeden z rodziców. Zgodnie z relacjami funkcjonariuszy, woń alkoholu dało się wyczuć od kierowcy jeszcze przed rozpoczęciem kontroli. Badania alkotestem wykazały 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierującemu zatrzymano prawo jazdy i sporządzono dokumentację do przekazania sprawy o wykroczenie do sądu. W drogę na zasłużony wypoczynek dzieci ruszyły z innym, trzeźwym kierowcą.

Policja informuje, że pod linkiem https://malopolska.policja.gov.pl/krk/mapa-wypadkow-drogowych/12155,Wykaz-punktow-kontroli-autobusow-wakacje-2021.html znajduje się wykaz stałych miejsc prowadzenia kontroli autobusów i ich kierowców wraz z danymi kontaktowymi do zgłoszenia potrzeby kontroli.(PAP)