Małopolskie. Pijany kierowca zaparkował samochód na podwórku dzielnicowego

2021-07-26 16:59 aktualizacja: 2021-07-26, 17:07
Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik
Fot. PAP/Stanisław Rozpędzik
Pijany 49-latek zaparkował samochód na podwórku dzielnicowego w Starym Sączu. Mężczyzna miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusz wyjął ze stacyjki samochodu kluczyki i udaremnił kierowcy dalszą jazdę – poinformował w poniedziałek rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Kilka dni temu dzielnicowy ze Starego Sącza ze zdumieniem zobaczył, że na jego podwórko wjeżdża volkswagen. Z samochodu wysiadł mężczyzna i chwiejnym krokiem ruszył w kierunku zabudowań.

"Policjant wyczuł od mężczyzny silną woń alkoholu, szybko podbiegł do samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki, by uniemożliwić mu dalszą jazdę i poinformował dyżurnego, który wysłał na miejsce patrol" – relacjonował Gleń. "Ujęty mężczyzna był agresywny i odmówił podania danych osobowych, nie miał również przy sobie żadnych dokumentów" - dodał.

Badanie na obecność alkoholu dało wynik pozytywny - mieszkaniec gminy Łącko miał niemal 2 promile w organizmie. Kierowca odpowie za jazdę po pijanemu, za co grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat dwóch i zakaz prowadzenia pojazdów. (PAP)