Media: pierwszy prezydent Ukrainy Leonid Krawczuk od miesiąca na oddziale intensywnej terapii

2021-07-26 17:45 aktualizacja: 2021-07-26, 17:48
Pierwszy prezydent Ukrainy 87-letni Leonid Krawczuk od prawie miesiąca przebywa na oddziale intensywnej terapii po przejściu operacji serca - podała w poniedziałek telewizja 24 Kanał. Były szef państwa jest podłączony pod respirator - dodano.

Krawczuk jest podłączony pod respirator i przebywa na oddziale intensywnej terapii - podał 24 Kanał, powołując się na otoczenie polityka. Nie ma oficjalnego potwierdzenia tych doniesień.

87-letni Krawczuk, który stoi na czele ukraińskiej delegacji do trójstronnej grupy kontaktowej ds. uregulowania konfliktu w Donbasie, przeszedł operację serca 29 czerwca. Ołeksij Arestowycz, rzecznik tej delegacji, mówił wtedy programowi TSN, że operacja Krawczuka była planowana i przebiegła bez komplikacji.

Nie ma innych szczegółów dotyczących stanu zdrowia byłego szefa państwa.

Pod koniec czerwca biuro prezydenta Ukrainy przekazało, że na razie nie planuje zmian na stanowisku szefa delegacji do trójstronnej grupy kontaktowej. Jak dodano, należy poczekać na prognozy lekarzy i analizę stanu zdrowia polityka.

Krawczuk był prezydentem Ukrainy w latach 1991-1994. 8 grudnia 1991 roku podpisał w imieniu Ukrainy z prezydentem Rosji Borysem Jelcynem i przewodniczącym Rady Najwyższej Białorusi Stanisławem Szuszkiewiczem porozumienie o rozwiązaniu ZSRR.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)