Marcin Ociepa rezygnuje z członkostwa w Porozumieniu. "Różnica zdań co do wizji przyszłości"

2021-08-11 21:53 aktualizacja: 2021-08-12, 07:35
Warszawa, 11.08.2021. Wiceprezes Porozumienia Marcin Ociepa podczas konferencji prasowej w Sejmie w Warszawie. Fot.PAP/Wojciech Olkuśnik
Warszawa, 11.08.2021. Wiceprezes Porozumienia Marcin Ociepa podczas konferencji prasowej w Sejmie w Warszawie. Fot.PAP/Wojciech Olkuśnik
W związku z różnicą zdań, co do wizji przyszłości partii Porozumienie, a szczególnie jaką większość należy budować w tym i kolejnym parlamencie, podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii - poinformował w środę wieczorem poseł Marcin Ociepa.

W środę rano Ociepa podał się do dymisji z funkcji wiceministra obrony narodowej. Jak mówił, jest to gest solidarności z Jarosławem Gowinem, liderem Porozumienia, do wtorku także wicepremierem i ministrem rozwoju, pracy i technologii. Ociepa zastrzegł też wówczas, że nie podjął jeszcze decyzji, czy opuści wraz z Gowinem klub PiS.

Wieczorem poinformował, że odchodzi z Porozumienia. "Wierzę, że silnej Polsce może służyć tylko rząd Zjednoczonej Prawicy. W związku z różnicą zdań, co do wizji przyszłości partii Porozumienie, a szczególnie jaką większość należy budować w tym i kolejnym parlamencie, podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa w partii" - napisał polityk na Twitterze.

W środę w ciągu dnia pojawiły się doniesienia jakoby Ociepa miał zostać nowym ministrem rozwoju, pracy i technologii. Były wiceszef MON zdementował je jednak w rozmowie z PAP. "Nie było takiej propozycji, nikt nie rozmawiał ze mną, bym objął resort po Jarosławie Gowinie" - powiedział Ociepa.

Podczas środowych głosowań w Sejmie Ociepa głosował tak, jak posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Poparł m.in. reasumpcję głosowania w sprawie odroczenia obrad izby do 2 września.(PAP)

Autor: Marta Rawicz