Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z Jarosławem Gowinem w sobotę

2021-08-13 10:44 aktualizacja: 2021-08-13, 15:27
Prezydent Andrzej Duda (C),  Jarosław Gowin (P) i Marek Suski (L). Fot. PAP/Marcin Obara
Prezydent Andrzej Duda (C), Jarosław Gowin (P) i Marek Suski (L). Fot. PAP/Marcin Obara
Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z byłym wicepremierem Jarosławem Gowinem w sobotę będzie miało charakter formalny - Jarosławowi Gowinowi zostanie wręczona dymisja. Będzie to też okazja na chwilę rozmowy - poinformował PAP w piątek szef gabinetu prezydenta RP Paweł Szrot.

Były wicepremier i były szef MRPiT, lider Porozumienia Jarosław Gowin poinformował w programie "Tłit" Wirtualnej Polski, że jest umówiony z prezydentem na spotkanie, podczas którego ma zamiar przedstawić argumentu przeciwko noweli tzw. ustawy medialnej. Jego zdaniem podpisanie jej byłoby "historycznym błędem" głowy państwa.

Gowin pytany, czy będzie namawiał do weta, odparł: "Będę przedstawiał wszystkie argumenty przemawiające przeciwko tej ustawie". "Pierwszy, najprostszy (...) - ta ustawa w oczywisty sposób sprzeczna jest z Traktatem o wymianie handlowej między Polską a Stanami Zjednoczonymi, traktatem podpisanym w 1990 roku" - tłumaczył.

"Jeżeli ta ustawa wejdzie w życie - Polska stanie przed sądem arbitrażowym i będziemy niestety narażeni na wielomiliardowe odszkodowania, a to jest najmniejsza cena z tych, które przyjdzie nam zapłacić za szaleństwo jakim jest próba wypchnięcia amerykańskiego koncernu z polskich mediów" - ocenił lider Porozumienia.

Szrot: spotkanie prezydenta z Jarosławem Gowinem będzie miało charakter formalny

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot powiedział PAP, że spotkanie będzie miało charakter formalny i odbędzie się w sobotę wczesnym popołudniem.

"Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z byłym wicepremierem Jarosławem Gowinem w sobotę będzie miało charakter formalny - Jarosławowi Gowinowi zostanie wręczona dymisja" - poinformował Szrot.

"Z pewnością będzie to też okazja na chwilę rozmowy i przekazanie przez pana wicepremiera Gowina swoich racji, poglądów i przyczyn ostatnich działań. Spotkanie odbędzie się wczesnym popołudniem" - dodał szef gabinetu prezydenta. (PAP)

Autorzy: Mateusz Roszak, Grzegorz Bruszewski

mmi/