Cztery osoby poszkodowane w wyniku wybuchu gazu w Zawierciu

2021-08-15 18:49 aktualizacja: 2021-08-15, 21:59
Cztery osoby zostały poszkodowane w wyniku wybuchu gazu, do którego doszło w niedzielę po południu na ostatnim piętrze dwupiętrowego budynku mieszkalnego w Zawierciu (Śląskie). Uszkodzonych zostało siedem mieszkań. Ewakuowano 20 osób.

Jak poinformował PAP oficer prasowy zawierciańskiej straży pożarnej asp. Grzegorz Nowak, wybuch uszkodził jedną z wewnętrznych ścian budynku. Poważnie poparzony został mężczyzna znajdujący się w mieszkaniu, w którym doszło do eksplozji. Natomiast kobieta z sąsiedniego mieszkania została przygnieciona gruzem z uszkodzonej ściany.

„Poszkodowany mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, natomiast kobieta została uwolniona spod gruzów i przewieziona do szpitala karetką” – relacjonował rzecznik. Po wybuchu poszkodowani byli przytomni.

Ranne zostały także dwie inne osoby, które jednak nie odniosły poważniejszych obrażeń – jedna z nich jest lekko poparzona.

W sumie uszkodzonych zostało siedem mieszkań. Stan budynku oceni niebawem inspektor nadzoru budowlanego. Ewakuowano 20 lokatorów domu przy ul. Szymańskiego – na razie nie wiadomo, czy i kiedy będą mogli wrócić do swoich mieszkań.

Na miejscu pracuje sześć zastępów straży pożarnej; sytuacja jest opanowana.(PAP)

autor: Marek Błoński

 

TEMATY: