Zmiany w resorcie rozwoju. Premier powołał wiceministrów

2021-08-17 11:46 aktualizacja: 2021-08-17, 13:36
Olga Semeniuk i Andrzej Gut-Mostowy, fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Olga Semeniuk i Andrzej Gut-Mostowy, fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego i Grzegorza Piechowiaka na sekretarzy stanu oraz Olgę Semeniuk i Marka Niedużaka na podsekretarzy stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii - poinformował resort.

"17 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Andrzeja Guta-Mostowego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii" - poinformowało na swojej stronie internetowej MRiT. Od 19 listopada 2020 r. Gut-Mostowy pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

"17 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Grzegorza Piechowiaka na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii" - poinformował resort. Jak dodano, równocześnie jest on nadal Pełnomocnikiem Rządu ds. inwestycji zagranicznych. Od 19 stycznia 2020 r. pełnił on funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii.

"17 sierpnia 2021 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Olgę Semeniuk na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii" - podano. Od 2 stycznia 2020 r. Semeniuk pełniła funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, a następnie w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. Semeniuk pełni też funkcję Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Resort podał na swoim Twitterze, że "Premier Mateusz Morawiecki powołał Marka Niedużaka na podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii". Niedużak od 19 stycznia 2020 r. pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii. (PAP)

Autor: Aneta Oksiuta